ПРО НАС АСОРТИМЕНТ ІНФОРМАЦІЯ ПРАЙС-ЛИСТИ КОНТАКТИ ЗАЛИШИТИ ЗАПИТ

Рулонний Газон. Виробництво. Укладання. Догляд

Протягом перших 2-3-х тижнів уникайте активного використання нового газону. Це дозволить корінню зміцнитися і зберегти поверхню газону рівною.

1-й тиждень.

Полив кожен день (рано вранці або ввечері). Дуже важливо контролювати вологість грунту. До кінця першого тижня на нижній поверхні газону повинні з'явитися молоді корінці.

2-й тиждень.

Полив через 1 день.

Стрижка: перше скошування проводиться поперек напрямку укладання готового газону.

Підживлення: якщо газон укладений в літню пору, то після 1-го скошування слід підгодувати газон добривами 3 кг на сотку.

3-й тиждень.

Полив 2 рази в тиждень.

Стрижка: 2-е скошування трав проводити під кутом до напрямку 1-го скошування.

4-й тиждень.

Газон повністю готовий до експлуатації. Щоб він радував своєю яскравою зеленню, необхідно виконати три основні операції по догляду за ним: полив, стрижка, підгодівля.

Газон вже давно став невід'ємною частиною будь-якого саду або парку. Будь-діамант без оправи - це тільки дорогоцінний камінь, а в оправі - це вже ювелірну прикрасу. Так і газон - це оправа, яка підкреслює і перетворює вигляд будь-якої ділянки, надає йому завершеного вигляду, пов'язує воєдино всі елементи саду.

Якісна укладка і подальший догляд за газоном - гарантія збереження вкладених у створення газону ваших коштів.


Укладання готового газону


 Крок 1. Замір і замовлення.

 За формулою розрахуйте кількість рулонів готового газону, необхідне для укладання на Вашій ділянці.

 X (м²) x 1,25 + 1,25XY / 100 = кількість рулонів

 Де X - площа ділянки під газон; Y -%, що залежить від площі ділянки; 10% - при розрахунку кількості рулонів готового газону для укладання на ділянках складної конфігурації або що не перевищують 5 соток; 5% - для ділянок площею понад 5 соток.

 Заплануйте доставку готового газону тільки після того, як буде закінчена підготовча робота на ділянці. Швидке укладання газону - найважливіша умова його приживлюваності.

 

Крок 2. Підготовка ґрунту.

 Видаліть всі бур'яни, камені, сміття. Заповніть всі поглиблення землею. Скопайте землю лопатою або мотокультиватором на глибину 10-15 см. Рекомендуємо зробити агрохімічний аналіз привізної землі. Залежно від стану грунту внесіть мінеральні добрива, вапно, торф, компост і пісок. Дуже важливо, щоб рН грунту знаходився в межах 5,5-6,5. Ретельно розрівняйте граблями поверхню. Глибина родючого шару для газону повинна становити 8-10 см. Злегка ущільнить поверхню газонним катком). Це дозволить виявити поглиблення на ділянці, де потрібно додати землі. Рівень землі повинен знаходитись на 2-3 см нижче рівня тротуару або доріжки. Після укладання готового газону доріжки і газон будуть врівень. Перед укладанням рекомендується використовувати спеціальне добриво.

 

Крок 3. Укладання готового газону.

 Укладання газону необхідно починати негайно після доставки. Розкочуйте рулони уздовж тротуару або доріжки по прямій лінії. Потім продовжуйте в вигляді цегляної кладки.

 Слід розуміти, що готовий газон - жива рослина. Зберігати його необхідно виключно в тіні і кропити водою в жарку і суху погоду, поки він не укладений. Ідеально - якщо ви замовиите, рівно стільки газону, скільки зможете укласти за один день. Чим менше часу пройде від зрізання газону на розпліднику до його повної укладання - тим краще.

 Краї рулонів повинні щільно прилягати одне до одного, не накладаючись і не залишаючи зазорів. Якщо газон укладається на схил, то розташовуйте його горизонтально. Обріжте нерівні краї гострим ножем або лопатою. Після укладання готового газону прікатайте поверхню садовим катком, щоб забезпечити контакт газону з грунтом і видалення повітря. Якщо готовий газон дуже сухий, то необхідно його зволожити перед укладанням. При укладанні в жарку погоду необхідно остудити грунт водою. У спекотну погоду температура грунту може перевищувати 50 C і при укладанні на такий грунт коренева система газону може отримати температурний шок.

 

Крок 4. Полив.

 Якісний полив - запорука успіху та приживлюваності газону. Полив можна починати відразу після укладання перших рулонів готового газону. Вода повинна повністю проникнути крізь покладений газон. Піднявши кут одного з рулонів в декількох різних місцях по всій ділянці перевірте результат поливу. Не бійтеся надлишку вологи. Слідкуйте за тим, щоб полив був рівномірним по всій ділянці. Найчастіше поливайте ділянки газону, прилеглі до будівель, оскільки відображена спека сушить його.

 Якщо Ви не встигли укласти весь газон за один день, на ніч розгорніть рулони на землі, зволоживши газон водою. Зберігати газон в згорнутому вигляді не можна.

 

 Готовий газон вирощується на спеціально підібраних піщаних полях компанії протягом двох років. Для того, щоб отримати густе життєздатне трав'яне покриття насиченого зеленого кольору, застосовується комплексний підхід: підбір грунту особливого складу, внесення необхідних добрив, підбір суміші насіння трав найвищих кондицій, використання спеціальної техніки, а також суворе дотримання технологій.

 Технологія виробництва газону починається із відбору сумішей насіння кращих сортів газонних трав. Важливим також є ґрунтовий склад на яких буде вирощуватися газон. Отримані дані дозволяють розробити оптимальну агротехнічну програму з вирощування газонної трави.

 Після посіву настає найвідповідальніший період - догляд, який потребує щоденної копіткої праці. Полив, покіс, знищення бур'янів, внесення добрив, обстеження кожного квадратного метра, і так кожен день з ранньої весни до глибокої осені, без вихідних і свят. І тільки через два роки трав'яне покриття буде таким, яким ми звикли його бачити.

 Тепер газон готовий до пересадки. Секрет успіху цієї операції полягає в тому, щоб швидко з мінімальним травмуванням зрізати і згорнути дерен в рулон - природний термос, що дозволяє безпечно перевозити газон на великі відстані.

 На полях працюють машини для зрізання стандартних рулонів (0,4х2м) і спеціальні машини для зрізання великих рулонів - (0,61х15-35м).

 Продуктивність такої техніки - близько одного гектара в день. На зрізання рулону довжиною 2 м і шириною 40 см йде кілька секунд, а на рулон довжиною до 35 метрів і шириною 61 см всього кілька хвилин.Традиційна технологія влаштування газону з використанням готового газону передбачає ручне укладання стандартних рулонів розміром 0,4х2 м.